Oferta dla osób na
wózkach inwalidzkich

"...A osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej i wtedy dopiero można zobaczyć w niej zwyczajnego człowieka, który tak samo jak my, ma uczucia, talenty, ambicje, różne potrzeby i bardzo chce żeby go normalnie traktować. Lęk przed chorymi osobami wynika najczęściej z niewiedzy. Nie wiemy jak się zachować. Najchętniej byśmy się odwrócili - ten odruch też trzeba zrozumieć. Wszyscy chcielibyśmy być piękni, młodzi i bogaci przez całe życie. Na widok strasznie okaleczonej osoby odwracamy się odruchowo. Niektórzy się odwracają i uciekają, ale są też tacy, którzy potrafią się zatrzymać, i pomimo tego, że też się boją, w końcu zaczynają rozumieć, że to też zwyczajny człowiek, który może nie ma nóg, ale ma za to wózek i potrafi z tym żyć..."

Anna Dymna

aktorka, prezes fundacji „Mimo wszystko” 

5 powodów, dla których warto skorzystać z naszej specjalistycznej taksówki dla osób na wózkach inwalidzkich

Po pierwsze...

Nie musisz więcej umawiać się na przejazd z dużym wyprzedzeniem. Oczywiście możesz zamówić u nas kurs na dowolny dzień i godzinę... Jeśli sobie tego tylko życzysz. Ale przede wszystkim, możesz zamówić naszą specjalistyczną taksówkę, dokładnie tak samo jak każdą inną. Wtedy, kiedy potrzebujesz gdzieś pojechać. Najczęściej dojeżdżamy - pod wskazany adres na terenie miasta Opola - w ciągu 10-15 min. A poza miastem - w zależności od odległości. Dzięki temu możesz sobie pozwolić na większą mobilność i spontaniczność, a nasz zespół Taxi Dental z wielką ochotą Ci w tym pomoże ;-)  

Po drugie...

Oprócz osoby na wózku inwalidzkim, możemy zabrać dodatkowo 5 osób. Dlatego też śmiało możesz się wybrać razem z rodziną lub przyjaciółmi  w dowolne miejsce, o dowolnej porze dnia lub nocy.

Po trzecie...

Nasza specjalistyczna taksówka wyposażona jest pneumatyczną windę, dostosowaną do wszystkich typów wózków inwalidzkich. Dzięki czemu wsiadanie i wysiadanie przebiega szybko, sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie. Posiadamy również odpowiednie zabezpieczenia na czas transportu, co przekłada się na bardzo komfortową i bezpieczną podróż.

Po czwarte...

Wszyscy kierowcy Taxi Dental są przez nas zatrudnieni i odpowiednio przeszkoleni. Nie są to przypadkowe i niedoświadczone osoby, tylko zaufani i sprawdzeni  kierowcy, którzy bardzo lubią swoją pracę. Są przy tym kulturalni i przyjaźnie nastawieni do każdego, nawet do najbardziej wymagających pasażerów. Dzięki temu zapewniamy niepowtarzalną i bardzo przyjemną atmosferę podczas wszelkich kontaktów z nami. A przede wszystkim podczas samej jazdy.

Po piąte...

W odróżnianiu od transportu specjalistycznego - który często po spełnieniu odpowiednich formalności jest bezpłatny, dlatego że jest refinansowany z Pfronu lub innych instytucji - usługi taksówkarskie są oczywiście płatne. Startowe u nas wynosi 6 zł i  2,60 zł za 1 km + 30 zł za transport specjalistyczny i taka właśnie usługa widnieje na paragonie. Paragon należy zachować, dlatego że z tego co nam wiadomo, można otrzymać pełen zwrot  kosztów transportu. Po dokładne informacje na ten temat proszę się zwrócić do instytucji, z którymi się Państwo rozliczacie.


Ponadto na wszelkie przejazdy specjalistyczne  obowiązują takie same rabaty, jak w przypadku zwykłych przejazdów.  Czyli seniorzy powyżej 65 roku życia mają stały 20% rabat, przejazdy w celu medycznym z rabatowane są o 30%, a nasi Pacjenci Opolskiego Centrum Stomatologicznego >Tańczak i S-ka< mają stały 40% rabat. Wszystkie zniżki dotyczą opłaty startowej oraz stawki za kilometr, natomiast wszelkie dodatkowe opłaty, takie jak np. 30 zł za pojazd specjalistyczny nie rabatują się.

>